Fundacja z Pomysłem

“W dzień i w nocy bez przemocy” – podsumowanie

 

15 czerwca 2018r.  odbyło się podsumowanie projektu “W dzień i w nocy bez przemocy” którego organizatorami była Fundacja z Pomysłem oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Łazach. Program obfitował w wiele edukacyjnych, profilaktycznych, a zarazem bardzo ciekawych wydarzeń. Młodzież wzięła udział w spektaklu o męskiej przemocy wobec kobiet „Gdzie Ona jest” zaprezentowanym przez ART. 207 – Artystyczną Grupę Antyprzemocową,          w prezentacji na temat zjawiska przemocy w rodzinie przeprowadzonej przez przedstawicieli Fundacji, oraz w występie  zespołu wokalnego „Przyjaciele” z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu.  W plenerze na młodszych uczestników czekało wiele ciekawych zajęć artystyczno-edukacyjnych m.in. odbijanie szablonów na ekologicznych torbach z hasłem projektu, gry i rebusy, których tematem przewodnim były prawo do życia bez przemocy.

Na zakończenie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “W dzień i w nocy bez przemocy”. Laureatami zostali: Gabriela Przybyła, Amelia Filipczak, Karol Leszczyński, Julia Gorgoń; 2. Grzegorz Roterman; Zuzanna Abucka. Wyróżnienia otrzymali Aleksandra Grabarczuk, Oskar Urban, Jessica Rabenda i Szymon Juśko.

Pokonkursową wystawę prac można zobaczyć w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.

Najciekawsze i najbardziej udane projekty społeczne to takie, w które zaangażowane są instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, lokalny samorząd, służby mundurowe, wolontariusze, prywatni przedsiębiorcy oraz ludzie dobrej woli.  W tym projekcie właśnie tak było!