Fundacja z Pomysłem

Prelekcje PRZEMOC=NIEmoc

W dniu 20.05.2016r.  przedstawiciele FUNDACJI Z POMYSŁEM ( Jerzy Radosz, Adam Witkowicz, Monika Nowińska ) w ramach projektu Przemoc=Niemoc  przeprowadzili  w Zespole Szkół. im. X. Dunikowskiego w Zawierciu dwugodzinną prelekcję dotyczącą przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz dotyczącą wolontariatu. Co bardzo cieszy, młodzież aktywnie włączyła się w zajęcia. Wyszliśmy podbudowani , że wśród młodych ludzi świadomość dotycząca problemu przemocy domowej jest duża i chcą podjąć działania aby jej się przeciwstawić.

zdjęcie: Paweł Kmiecik/itvzawiercie.pl

03.06.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą w ramach projektu „Przemoc=NIEmoc”. Tym razem dyskutowaliśmy na temat przemocy w rodzinie w Zespole Szkół im. H. Kołątaja w Zawierciu. Mamy nadzieję że spotkanie poszerzyło wiedzę uczniów na temat zjawiska przemocy i skłoniło do refleksji. My jesteśmy pozytywni nastawieni i także bogatsi o nowe doświadczenia.Relacja ze spotkania – link

W dniu 04.06.2016 poprowadziliśmy prelekcje w Ośrodku Kształcenia i Biznesu Sokrates w Zawierciu. Warsztaty miały dynamiczny przebieg i oczywiście zabrakło czasu, aby przedstawić wszystkie zaplanowane treści. Po prelekcjach odbyliśmy kilka ważnych rozmów z uczestnikami, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy ma sens. To były ostatnie z zaplanowanych prelekcji w ramach projektu Przemoc=NIEmoc, ale ale nie wykluczamy kolejnych:) My się rozkręciliśmy, a padło też kilka propozycji kontynuowania współpracy, czy też poprowadzenia zajęć w nowych miejscach.